Japonia Hanami 2020

wyjazd w kameralnej grupie
Termin: 28.03 - 10.04.2020

Japonia Hanami 2019

„Piękno wiśni, zwiedzanie, odpoczynek w gorących źródłach”

Cena 12 550 zł (z przelotem)

28.03 – 8.04.2019

14 dni, 12 noclegów

Grupa max 12 osób + opiekun

 

Trasa

TOKIO/HIROSHIMA/MIYAJIMA/HIMEJI/KINOSAKIONSEN/AMANOHASHIDATE/KIOTO/UJI/TOKIO

Cena zawiera:

⊕ Przelot bezpośredni do Tokio liniami lotniczymi LOT
⊕ Transfer z lotniska do hotelu – minivan
⊕ Przejazdy shikansenami, pociągami lokalnymi linii kolejowej JR (Japan Railway), pociągami lokalnymi, promem
⊕ Transport bagazu
⊕ 12 noclegów w hotelach***, w tym w hotelach w stylu japońskim (spanie na matach), 12 śniadań, 1 wystawna kolacja w stylu japońskim w ryokanie i jedno śniadanie w stylu japońskim
⊕ Japońscy przewodnicy lokalni
⊕ Opiekę przez cały czas pobytu
⊕ Gwarancje ubezpieczeniowe, składka na fundusz turystyczny
⊕ Ubezpieczenie – koszty leczenia, NNW

Koncepcja programu:

Tradycja hanami ma w Japonii ponad 1000 lat. Co sprawia, ze cieszy się wciąż tak wielkim powodzeniem?
Otóż w tej krótkiej chwili, ulotnym momencie kiedy kwitną wiśnie, zawiera się bliska duszy Japończyków buddyjska koncepcja Mono no aware (wrażliwość na świat). Piękne rzeczy poruszają ludzką duszę ale są tez nietrwałe, szybko przemijają tak jak życie człowieka – jesteśmy na świecie tak naprawdę chwilę. Podróż do Japonii kiedy kwitną wiśnie to zaproszenie do chwili refleksji nad pięknem i ulotnością życia i zachęta do tego, by żyć tu i teraz, cieszyć się każdym momentem.

Dlaczego warto?

⊕ Jedziemy w małej kameralnej grupie – min 6 max 11 osób
⊕ Od początku wiesz z kim jedziesz i jakich atrakcji możesz się spodziewać, możesz na bieżąco zadawać pytania
⊕ Układam program ramowy jednak to Ty tworzysz go razem ze mną – możesz zgłosić swoje potrzeby i zainteresowania, nie ma 2 takich samych programów!
⊕ Poruszamy się w swoim tempie, będzie czas na zatrzymanie, posmakowanie lokalnych przysmaków, nieśpieszne przyjrzenie się codziennemu życiu mieszkańców Japonii
⊕ Poznasz kraj dzięki doświadczeniu codziennego życia – przemieszczaniu się lokalnymi środkami transportu, spotkaniom z lokalnymi przewodnikami i moim opowieściom na temat zwyczajów i kultury Japonii
⊕ Doświadczysz japońskiej gościnności, której korzenie wywodzą się z tradycji parzenia herbaty, zobaczysz czym jest japoński kult przyrody i w czym przejawia się odmienna mentalność

Program dzień po dniu | Japonia Hanami 2020

DZIEŃ 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, lecimy do Tokio liniami Finnair (przesiadka w Helsinkach)

DZIEŃ 2/TOKIO

Przylot na lotnisko Narita, transfer prywatnym minivanem do hotelu w centrum Tokio. Uwaga – zakwaterowanie w japońskich hotelach możliwe dopiero od godz. 15ej. Lunch w pobliskiej restauracji, krótki odpoczynek w hotelu, po południu wyjście do parku Ueno, ulubione miejsce imprez hanami (oglądanie kwitnących wiśni). W parku rośnie około 800 drzew wiśni. W czasie Hanami park tętni radością i życiem. Kolacja w tradycyjnej restauracji sushi w okolicy hotelu – Tokio słynie z sushi uznawanych za jedne z najlepszych w całej Japonii.

DZIEŃ 3/TOKIO 

Podczas pobytu w Tokio doświadczymy trochę historii – odwiedzimy muzeum Edo-Tokio, Pałac Cesarski, park Shinjuku Gyoen, młodzieżowe Harajuku. Oprócz tego poznamy gwar eleganckiej Ginza, a wieczorem będziemy podziwiać piękno wiśni nad rzeką Meguro, gdzie ok. 800 drzew wiśni rośnie wzdłuż kanału tworząc fantastyczne widoki. Można skosztować lokalnych przysmaków – lokalne stoiska z jedzeniem sa dostępne w dzień i w nocy.

 DZIEŃ 4/OKAYAMA/HIROSHIMA

Po śniadaniu zmierzamy na południe Japonii – do Hiroshimy.Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Okayama, gdzie jest jeden z 3 najpiękniejszych ogrodów widokowych w Japonii (Korakuen). Dowiemy się jak żyli dawni władcy feudalni, poznamy japońską ideę miłości do piękna przyrody. Korakuen  łączy typowe cechy japońskiego ogrodu krajobrazowego –  duży staw, strumienie, ścieżki spacerowe i wzgórze, które służy jako punkt widokowy. Jednak wyjątkowe dla tego miejsca są pola herbaciane i ryżowe.  W ogrodzie jest pawilon herbaciany, gdzie skosztujemy tradycyjnej japońskiej herbaty na łonie natury. Przejazd shinkansenem do Hiroshimy. Wieczorem atrakcja kulinarna – okonomiyaki   

DZIEŃ 5/HIROSHIMA/MIYAJIMA

Hiroshima w godny podziwu sposób realizuje przesłanie Miasto Pokoju. Po zniszczeniach wojennych, miasto zostało pięknie odbudowane, są tu przestronne bulwary, fontanny, jest piękny Park Pokoju, gdzie zasadzono ponad 200 drzewek wiśniowych, czuć atmosferę radości i wolności. Ciekawe będzie zobaczenie jak Japończycy realizują przesłanie czynienia z klęsk czegoś pozytywnego. Po śniadaniu udamy się do Parku Pokoju a następnie zwiedzimy Atomowy Gmach (zabytek UNESCO oraz Muzeum Pokoju). Przejazd promem na wyspę Miyajima – święte miejsce wg religii shinto, zabytek UNESCO. Wielką atrakcją będzie nocleg na wyspie, poczucie jej klimatu kiedy odpływa ostatni prom z pasażerami, kiedy to można zostać w towarzystwie śpiacych pod drzewami sarenek, shintoistycznych wysłannicy bogów – będziemy podziwiać piękno świątyni na wodzie o zachodzie słońca. Będziemy spać w tradycyjnym, klimatycznym hotelu.

DZIEŃ 6/HIMEJI/KIOTO

Po śniadaniu  udajemy się w kierunku Himeji, gdzie znajduje się piękny zamek, zabytek UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii w czasie, kiedy kwitną wiśnie. Nocleg w Himeji w hotelu z gorącymi źródłami.

DZIEŃ 7/KINOSAKIONSEN

Spotkanie z kulturą zażywania gorących kąpieli w Japonii

Po śniadaniu przejazd do Kinosakionsen.Ta niewielka miejscowość nad Morzem Japońskim słynie z tego, ze jest jednym z najwspanialszych miejsc wypoczynkowych, uwielbianym przez Japończyków. Jest tu 7 miejsc kąpielowych zlokalizowanych wewnątrz i na zewnątrz historycznych budynków. Miasto słynie też ze wspaniałej kuchni, pełnej świeżych owoców morza (bliskość Morza Japońskiego), a zwłaszcza krabów.

Podczas pobytu doświadczymy japońskiej gościnności i atmosfery prawdziwego ryokanu (hotel w stylu japońskim), zjemy kolację w tradycyjnym stylu – nacieszymy  żołądek i oczy, zrelaksujemy się  w gorących źródłach i poznamy japońską kulturę kąpieli, przejdziemy się po ulicach miasta w bawełnianym kimonie (yukata) i drewnianych sandałach (geta).

DZIEŃ  8/ AMANOHASHIDATE – MOST DO NIEBA

Sniadanie w stylu japońskim w ryokanie. Po śniadaniu udajemy się na całodzienną wycieczkę do Amanohashidate, jedno z 3 najpiękniejszych miejsc widokowych w Japonii. Pojedziemy romantyczną kolejka podziwiając po drodze pola ryżu i kwitnące wiśnie. Relaksujący spacer w Amanohashidate wśród sosnowych drzew, wjazd kolejka linową na szczyt góry, podziwianie piękna zatoki. Powrót do ryokanu. Wieczorny spacer wśród kwitnących wiśni, lampionów w tradycyjnych strojach yukata.

DZIEŃ 9 – 12

Kioto – gdzież można poczuć ducha Japonii lepiej niż w Kioto. Kioto zwane „japońskim Krakowem” to miejsce magiczne, dawna stolica Japonii, serce kultury dworskiej, buddyjskiej, centrum tradycji rzemieślniczych, wyrafinowanej elegancji i piękna, miasto muzeum z 17 obiektami z listy UNESCO. Podczas 4 dni pobytu dowiemy się o władcach dawnej Japonii – kto tak naprawdę nią rządził. Zwiedzimy pałac shoguna (Nijojo), dowiemy się jaki wpływ na życie mieszkańców Japonii miała filozofia zen, zwiedzimy piękne światynie – Nanzenji, Kinkakuji, Kiyomizudera, będziemy podziwiać kamienne ogrody (m.in. Ryoanji).Poznamy specyfikę kuchni Kioto, dowiemy się jaki wpływ miała na nią kultura dworska. Będziemy przechadzać się uliczkami na których można spotkać gejsze, odwiedzimy kamienne ogrody zen nocą, zachwycimy się ich atmosferą i niebywałym pięknem. Doświadczymy tradycyjnej kultury – mogą Państwo wziąć udział w pokazie tradycyjnych sztuk japońskich w teatrze Gion Corner, jak również uczestniczyć w  specjalnym pokazie Miyako-odori – Taniec gejsz na powitanie wiosny. Udamy się też do herbacianego miasteczka UJI .

DZIEŃ 13

Przejazd do Tokio, przygotowania do powrotu

DZIEŃ 14

Przejazd na lotnisko Narita, odlot

Cena i świadczenia | Japonia Hanami 2020

Cena zawiera:

⊕ Przelot bezpośredni do Tokio liniami lotniczymi LOT
⊕ Transfer z lotniska do hotelu – minivan
⊕ Przejazdy shikansenami, pociągami lokalnymi linii kolejowej JR (Japan Railway), pociągami lokalnymi, promem
⊕ Transport bagazu
⊕ 12 noclegów w hotelach***, w tym w hotelach w stylu japońskim (spanie na matach), 12 śniadań, 1 wystawna kolacja w stylu japońskim w ryokanie i jedno śniadanie w stylu japońskim
⊕ Japońscy przewodnicy lokalni
⊕ Opiekę przez cały czas pobytu
⊕ Gwarancje ubezpieczeniowe, składka na fundusz turystyczny
⊕ Ubezpieczenie – koszty leczenia, NNW

Dodatkowe koszty                  

⊕ Wyżywienie – ok. 60 -100 zł/dzień

⊕ Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

⊕ Bilety na komunikację miejską (metro) w Tokio i Kioto (ok. 20 zł/dzień), ewentualne przejazdy taxi

kurs jen = 0,036 PLN

 

Warunki uczestnictwa | Japonia Hanami 2020

Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem realizacji imprezy jest zebranie się grupy 10 osób,
  2. Potwierdzenie realizacji wyjazdu  do 3 mies przed wyjazdem, podpisujemy umowę,
  3. I rata 50% wartości imprezy minus opłata rezerwacyjna, II rata płatna miesiąc przed wylotem, 
  4. W przypadku braku wymaganej ilości chętnych, opłata rezerwacyjna jest zwracana