Klasyczna Japonia w barwach momiji

Dla miłośników piękna natury
Termin: 4.11 - 17.11.2020Skontaktuj się
Klasyczna Japonia w

barwach momiji

Listopad 2020

„Starożytna sztuka i kultura w płomiennych barwach momiji, klasztor buddyjski, odpoczynek w gorących źródłach

Cena 9 950 + przelot

Terminy:

04.11 – 17.11.2020

22.11 – 05.12.2020

Wyprawa Japonia 14 dni, 12 noclegów

Grupa max 12 osób + opiekun

Trasa:

Tokio/Koyasan/Kioto/Kinosakionsen/Hiroszima/

Miyajima/Himeji/Tokio

Cena zawiera:

⊕ Transfer z lotniska do hotelu

⊕ Przejazdy shikansenami, pociągami lokalnymi linii kolejowej JR (Japan Railway),

⊕ Transport bagażu

⊕ 12 noclegów zgodni, 12 śniadań,1 kolacja w tradycyjnym japońskim stylu

⊕1 pobyt w ryokan (hotel w stylu japońskim)

⊕Pokoje – 2-os w hotelach w stylu europejskim, do potwierdzenia w przypadku hoteli w stylu jap.

⊕ Przewodnicy lokalni

⊕Całodobową opiekę – prywatny pilot

⊕Gwarancje ubezpieczeniowe

⊕Ubezpieczenie indywidualne

Koncepcja programu:

Jesień w Japonii zaczyna się od września i trwa do początku grudnia w różnych miejsca i o różnym czasie osiągając swoje kulminacyjne piękno.
W przeciwieństwie do frontu sakura (japońskie wiśnie), który idzie z południa na północ, front momiji przesuwa się z północy na południe.

Połowa listopada to idealny czas na odwiedzenie Kioto i południa Japonii. Znajdują się tam miejsca ciekawe historycznie i niezwykle piękne przyrodniczo. W tym czasie jest ciepło, pięknie i kolorowo, stare, drewniane zabytki nabierają dodatkowego uroku, gdy towarzyszą im kolory jesieni.

Odwiedzimy ciekawe miejsca, trasa została starannie przemyślana i dostosowana do pory roku:
⊕Koyasan-mistyczny, schowany wśród starych, cedrowych drzew zespół klasztorny, zabytek UNESCO, 1200 lat historii  Kioto –najpiękniejsze właśnie o tej porze roku -klimatyczne świątynie i ogrody zen w kolorach jesieni,

⊕Kinosakionsen-japońskie SPA, raj dla miłośników gorących źródeł i kulinarnych wspaniałości, sezon na kraby Matsuba,

⊕Himeji-piękny i ciekawy historycznie zamek, zabytek UNESCO,

⊕Hiroshima-nowoczesne miasto, które pamiętając o trudnej przeszłości, patrzy z nadzieją w przyszłość i włącza się w działania na rzecz pokoju, 

⊕ Miyajima–urocza wyspa, jedno z 3 najpiękniejszych miejsc w Japonii, ze świątynią na wodzie, zabytek UNESCO 

Dlaczego warto?

⊕ Jedziemy w małej kameralnej grupie – min 6 max 12 osób

⊕ Od początku wiesz z kim jedziesz i jakich atrakcji możesz się spodziewać, możesz na bieżąco zadawać pytania

⊕ Układam program ramowy jednak to Ty tworzysz go razem ze mną – możesz zgłosić swoje potrzeby i zainteresowania, nie ma 2 takich samych programów!

⊕ Poruszamy się w swoim tempie, będzie czas na zatrzymanie, posmakowanie lokalnych przysmaków, nieśpieszne przyjrzenie się codziennemu życiu mieszkańców Japonii

⊕ Poznasz kraj dzięki doświadczeniu codziennego życia – przemieszczaniu się lokalnymi środkami transportu, spotkaniom z lokalnymi przewodnikami i moim opowieściom na temat zwyczajów i kultury Japonii

⊕ Doświadczysz japońskiej gościnności, której korzenie wywodzą się z tradycji parzenia herbaty, zobaczysz czym jest japoński kult przyrody i w czym przejawia się odmienna mentalność

Program dzień po dniu | Japonia 14 dni Listopad 2020
Dzień 1 – Przelot Warszawa – Tokio

Zbiórka na lotnisku godz. 12.00 – hala odlotów, spotkanie informacyjne, wylot godz. 14.40. Czas przelotu 10 godz. 35 min. Podczas przelotu napoje, 2 ciepłe posiłki.

Dzień 2 -Relaksujące Tokio

Przylot do Tokio na lotnisko Narita o godz. 9.15, transfer prywatnym minivanem do hotelu

Po lunchu  wycieczka do Ogrodów Rikugien – przykład ogrodu spacerowego dawnych panów  feudalnych (daimyo) z okresu Edo, odpoczynek po podróży wśród pięknej natury. Ogród jest uznany jako miejsce Specjalnego Piękna, jest  jednym z najpiękniejszych parków Tokio, słynie ze swego uroku właśnie jesienią. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek, wieczorem wyjście na kolację sushi w pobliżu hotelu.

Dzień 3 – Historia Tokio, życie nocne

Tego dnia zwiedzimy pałac cesarski- poznamy historię modernizacji Japonii w okresie Meiji, zwiedzimy Wschodni Ogród Pałacowy – jedyna część Pałacu Cesarskiego dostępna dla zwiedzających, następnie przejdziemy do Meiji Jingu – chramu cesarza Meiji , ojca modernizacji Japonii.

Lunch w tradycyjnej restauracji w dzielnicy Ginza.

Spacer aleją wysadzaną miłorzębami, która jest rajem dla fotografów jesienią. Miłorząb jest ponadto symbolem Tokio. W niedalekiej okolicy znajduje się jeden ze stadionów, na którym będą odbywały się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Możliwość zrobienia zdjęć.

Wieczorem udamy się do eleganckiej dzielnicy Ginza, zobaczymy japoński świat świateł i życia nocnego, wieczór w dzielnicy rozrywkowej Tokio z naszym lokalnym przewodnikiem.  

Dzień 4 – Zespół klasztorny Koyasan/kuchnia buddyjska/

Shinkansen do Osaki a stamtąd przemieszczamy się na górę Koya, przyjazd ok. godz. 15.30. Zakwaterowanie w klasztorze, czas wolny. O godz. 17.30 spotykamy się na kolacji wegetariańskiej. Nocleg w klasztorze z pięknym ogrodem i kąpielami termalnymi, spanie na matach

Dzień 5, Koyasan/poranne aktywności buddyjskie/zwiedzanie zabytków związanych z buddyzmem shingon (zabytki UNESCO)

Ok. 7.30  śniadanie wegetariańskie w klasztorze. Przed śniadaniem można będzie udać się na krótką medytację do ogrodu, można też wziąć udział w porannych modłach.

O 9-ej spotkanie z przewodnikiem, po czym udamy się na zwiedzanie powstałej w 1593 r. świątyni Kongobuji, siedziby sekty buddyzmu shingon. Znajduje się tu wiele zabudowań klasztornych jak również największy w Japonii ogród zen Banryutei. Następnie udamy się do zespołu Danjo Garan, który był jednym z pierwszych kompleksów zbudowanych przez Kobo Daishi w Koyasan

Ok. 12.30 obiad w Koyasan w  restauracji serwującej potrawy wegetariańskie shojin ryori  Restauracja ma ponad 100 lat tradycji, mnisi chętnie się tu zatrzymują na posiłek po ceremoniach religijnych w kompleksie Koyasan.

Ok. 15.25 wyjazd  do Osaki a następnie do Kioto. Kolacja na futurystycznym dworcu  (okonomiyaki – japońska pizza, która będzie pieczona przed nami na stole) – podziwianie sezonowych iluminacji świetlnych na schodach Kioto. Przejazd do pensjonatu.

Dzień 6 – Główne historyczne zabytki Kioto

Rano udajemy się do zamku shoguna Nijojo, zwiedzimy wnętrza oraz zobaczymy ogród. Następnie udamy się do dzielnicy Higashiyama, gdzie zwiedzimy Kiyomizudera, słynną świątynię, zabytek UNESCO, będzie czas wolny na zakupu pamiątek na okolicznych straganach. Okolice Kiyomizudera słyną z japońskiej ceramiki Kiyomizu-yaki.

Ok 17ej udajemy się do Gion, gdzie będzie możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu japońskich sztuk tradycyjnych w GionCorner. Kolacja w dzielnicy Pontocho –rozrywkowa część Kioto, zobaczymy jak wygląda życie w starożytnej stolicy po zmroku, powrót do pensjonatu

Dzień 7 (sobota) – Kioto – ogrody zen, kimona i tradycje przędzalnicze

Tego dnia zwiedzimy słynny Złoty Pawilon (Kinkakuji) – zabytek UNESCO, odwiedzimy też kompleks świątynny Nanzenji oraz świątynię Eikando, która słynie z klonów w okresie jesieni.

Po lunchu udamy się spacerem do tradycyjnego warsztatu  z przędzalnią kimon. W dni powszednie można zobaczyć artystów jak pracują przy krosnach, poczęstunek – herbata i słodycze z widokiem na klimatyczny ogród. Powrót do hotelu.

Dzień 8 – Kioto poza utartym szlakiem

Całodzienna relaksująca przejażdżka kolejką elektryczną w góry w pobliżu Kioto do miejscowości Kibune i Kurama, po drodze będziemy przejeżdżać przez tunel klonowy, będziemy zwiedzać pięknie położone świątynie z dala od turystycznego zgiełku Kioto. Na koniec dnia kąpiel w gorących źródłach z widokiem na góry w miejscowości Kurama. Kurama i Kibune to miejsca, które kochają rodowici mieszkańcy Kioto i chętnie udają się tam na wypoczynek na łonie natury. Wieczorem podziwianie iluminacji świetlnych w świątyni Eikando.

Dzień 9 – Kinosakionsen, japońskie SPA, gorące źródła, kolacja w stylu japońskim w ryokanie          

Po śniadaniu udajemy się do japońskiego SPA – Kinosakionsen. Zatrzymamy się w przepięknie położonym ryokanie nad brzegiem zatoki. Będzie tu na nas czekała niezapomniana kolacja, która zachwyci wzrok i nasyci żołądek. Wieczorem przebierzemy się w yukaty (japońskie szlafroki) i udamy się do gorących źródeł. Będzie to znakomita okazja, by poznać japońską kulturę relaksu i zażywania gorących kąpieli. Pobyt będzie niezapomnianym wspomnieniem – dotknięciem kultury japońskiej we wszystkich aspektach – jedzenie, gościnność, gorące kąpiele, kultura – klimatyczne miasteczko, które od ponad 1000 lat jest miejscowością wypoczynkową.

Nocleg w ryokanie, spanie na matach, prywatne źródła w ryokanie

Dzień 10, Himeji, ogród Kokoen, nocne iluminacje świetlne w zamku

 Śniadanie w ryokanie – możliwość zejścia w yukatach (tradycyjne podomki). O 9.30 wyjazd do Himeji, przyjazd o godz. 12.40. Zostawiamy bagaże w hotelu i udajemy się do pięknego ogrodu Kokoen na lunch, gdzie będzie czekał na nas lokalny przewodnik. Po lunchu zwiedzanie ogrodu Kokoen i zamku Himeji (zabytek UNESCO). Wieczorem iluminacje świetlne w zamku.

Nocleg w hotelu*** z gorącymi źródłami, darmowy ramen wieczorem, spanie – łóżka europejskie.

Dzień 11, zwiedzanie Muzeum i Parku Pokoju Hiroszima,  nocleg na wyspie Miyajima

Śniadanie, jedziemy shinkansenem do Hiroshimy. Zwiedzamy Park Pokoju,  rozległy, nowoczesny park z fontannami i pomnikami w centrum Hiroshima, Jest on miejscem hołdu dla ofiar ataku bombowego. Tutaj zobaczymy m.in. Kopułę Bomby Atomowej, czyli szkielet budynku, który znajdował się najbliżej hipocentrum wybuchu, zabytek UNESCO. Po parku oprowadzi nas lokalny przewodnik.

Następnie zwiedzimy Muzeum Pokoju i zjemy lunch Hiroshima  okonomiyaki, lokalna specjalność. Po południu udamy się promem na świętą shintoistyczną wyspę  Miyajima (zabytek UNESCO).

Czas wolny, nocleg na wyspie, spanie na matach w pensjonacie przy głównej promenadzie spacerowej. Atrakcją wyspy są sarenki, które swobodnie chadzają sobie po wyspie.

Dzień 12, zwiedzanie zabytków Miyajima(UNESCO)/Powrót do Tokio

Rano zwiedzamy chram shintoistyczny Itsukushima, który jest zbudowany na wodzie. Dla chętnych – wjazd kolejka linową na górę Misen, skąd rozciąga się piękna panorama na Hiroszimę i Morze Wewnętrzne, schodzimy spacerem na dół. Wycieczka potrwa 2-3 godz, należy zabrać ze sobą wygodne buty. Osoby, które nie będą miały ochot na wycieczkę mogą zostać na dole i udac się np. na zakupy lub spacer. Ok. 14-15ej wyjazd z Miyajima, przejazd shinkansenem do Tokio. Podróż trwa ok. 5 godz. z przesiadką w Hiroszimie.

Nocleg w hotelu w Tokio 

Dzień 13/Tokio

Tokio – czas wolny, ostatnie zakupy, pamiątki w dzielnicy Asakusa , pożegnalna kolacja, pakowanie bagażu do powrotu

Dzień 14

6.00 przejazd na lotnisko Narita, wylot

Cena i świadczenia | Japonia 14 dni Listopad 2020

Cena zawiera:

Koszt:   9 950  PLN + przelot Cena zawiera: transfer z lotniska do hotelu przejazdy shikansenami, pociągami lokalnymi linii kolejowej JR (Japan Railway), karnet na zwiedzanie regionu Nikko i Kawaguchiko transport bagazu 12 noclegow zgodnie z zestawieniem powyżej, 12 sniadan,1 kolacja w tradycyjnym japonskim stylu 1 pobyt w ryokan (hotel w stylu japońskim) Pokoje – 2-os w hotelach w stylu europejskim, do potwierdzenia w przypadku hoteli w stylu jap. Przewodnicy lokalni Całodobową opiekę – prywatny pilot Gwarancje ubezpieczeniowe Ubezpieczenie indywidualne   Dodatkowe koszty Dodatkowo należy wziąć ze sobą ok 2000-2500 zł z uwagi na poniższe koszty: Wyżywienie poza świadczeniami w programie – ok. 80 -100 zł/dzień Bilety na komunikację miejską Tokio,  Akita, prom Matsushima, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 800 zł kurs jen = 0,036PLN

Warunki uczestnictwa | Japonia 14 dni Listopad 2020
Warunki uczestnictwa:

  1. Warunkiem realizacji imprezy jest zebranie się grupy 10 osób,
  2. Potwierdzenie realizacji wyjazdu  do 3 mies przed wyjazdem, podpisujemy umowę,
  3. I rata 50% wartości imprezy minus opłata rezerwacyjna, II rata płatna miesiąc przed wylotem,
  4. W przypadku braku wymaganej ilości chętnych, opłata rezerwacyjna jest zwracana

Parę wspomnień z naszej wyprawy Japonia Listopad  2019…