Znacie kalendarz japoński? Jeśli nie – w dzisiejszym wpisie opowiem Wam o tym jak wygląda rok 2018 w tym kalendarzu.

Przy okazji życzeń noworocznych dostałam od koleżanki z Japonii kartkę z wizerunkiem psa stworzonego ręką mistrza kaligrafii. Bardzo mi się ta kartka spodobała. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami jej znaczeniem.

W tym roku w Japonii zaczyna się Rok Psa (Inu-doshi). Japończycy używają w swoim kalendarzu symboli zwierzęcych. Zupełnie tak jak Chińczycy. Chodzą słuchy, że ta tradycja wywodzi się z okresu Nara (710 – 794). Właśnie wtedy pomiędzy Chinami a Japonią nastąpiła ożywiona wymiana kulturalno-gospodarcza.

Zachodni Zodiak dzieli się na 12 miesięcy, podczas gdy Zodiak Azjatycki dzieli się na 12 lat. Każdy z nich ma swój zwierzęcy symbol. Do każdego symbolu zwierzęcego przypisuje się określone cechy charakteru. W związku z tym uważa się, ze ludzie urodzeni w Roku Psa mają takie same cechy charakteru jak to lubiane domowe zwierzę. Dlatego są lojalni, odważni i nastawieni na harmonijne relacje z innymi. Rok Psa zdarza się co 12 lat. Dlatego ten opis dotyczy ludzi urodzonych w latach 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006.

 

Zajrzyjcie w kalendarz japoński! Jaki jest Wasz znak zodiaku?