Moja historia

i o tym jak to się wszystko zaczęło…

Japonia – kraj, który sprawił, że po wielu latach pracy w branży komunikacji marketingowej, odczułam wielką potrzebę powrotu do młodzieńczych fascynacji Japonią  i stworzenia wyjątkowego biura podróży, które będzie pomagało realizować marzenia o niezapomnianej wyprawie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Poruszanie się we własnym tempie, podziwianie przepięknych krajobrazów,  różnorodność miejsc noclegowych, odpoczynek w gorących źródłach, smakowanie lokalnych potraw, spotkania z lokalną ludnością, poznawanie tajników japońskiej precyzji i doskonałości, poznawanie filozofii jedności z naturą i jej wpływu na sposób myślenia, uczestnictwo w sezonowych atrakcjach to tylko niektóre aspekty wypraw.….

Japońska podróż od  wnętrza…. 

Od najmłodszych lat moją największą pasją była nauka języków obcych i podróżowanie. W pewnym momencie  życia zetknęłam się kulturą Japonii, która zainteresowała mnie na tyle, iż postanowiłam nauczyć się języka tego kraju i lepiej poznać jego kulturę. Tym sposobem skończyłam japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim a potem dzięki stypendium naukowemu mieszkałam  przez jakiś czas w Japonii.

Od tamtego czasu minęło wiele lat – na początku mojej zawodowej drogi pracowałam przez kilka lat jako tłumacz w Ambasadzie Japonii, potem w czasach kapitalistycznych przemian w Polsce, spędziłam wiele lat w międzynarodowych domach mediowych, gdzie zarządzałam zespołami ludzi i budżetami reklamowymi  znanych marek.

Japonia – spotkanie po latach….

Nie myślałam, że na mojej drodze zawodowej znowu pojawi się Japonia….

Stało się tak kilka lat temu, gdy postanowiłam zrobić sobie przerwę w karierze zawodowej. W tym czasie zaczęłam intensywnie podróżować do Japonii, pomagałam też znajomym organizować podróże,  czasami jeździliśmy razem.

Odkryłam wtedy, ze dzielenie się moją wiedzą i pasją do Japonii sprawia mi ogromną radość a jeszcze większą radość czuję widząc szczęśliwych, zainspirowanych wyjazdem ludzi.

Odkryłam też, że Japonia to kraj o niezwykle fascynującej filozofii piękna, życia, kraj w którym nadrzędną wartością jest zasada HARMONII, tak potrzebna również w świecie Zachodu.

MOMO TRAVEL

Japonia – szyte na miarę, kameralne podróże

W ten oto sposób ze spontanicznych wyjazdów, inspiracji, fascynacji powstało pragnienie, by stworzyć wyjątkowe biuro podróży, miejsce w którym  dzięki podroży do Japonii w kameralnym gronie, można doświadczyć prawdziwego życia mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, sięgnąć głębiej do filozofii życia, kultury, poszerzyć swoje horyzonty myślowe, zainspirować się.

Projektuję podróże tak, by przekazywały istotne aspekty kulturowe – np. noclegi w japońskim domu, przemieszczanie się lokalnymi środkami transportu, smakowanie lokalnych przysmaków, uczestnictwo w sezonowych atrakcjach., poznawanie ważnych aspektów filozoficznych, które ukształtowały mentalność mieszkańców kraju Kwitnącej Wiśni.

W chwili obecnej współpracuję z Ambasadą Japonii oraz pomagam charytatywnie w organizacji corocznego Pikniku Kultury Japońskiej w Warszawie.

Zapraszam serdecznie do wspólnej przygody z kulturą Japonii.

Lidia Kackprzycka

Japonistka, kaizen coach, ekspert ds. mediów, komunikacji marketingowej